Nowy Numer 16/2024 Archiwum

„Ognisko" świętuje jubileusz

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” ma 20 lat. Dziś odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynna za wszystkich ludzi związanych ze stowarzyszeniem.

Przyjaciele „Ogniska” zapraszają we wtorek 23 października na godz. 18 do bazyliki oo. franciszkanów, a po Mszy do auli bł. Jakuba na spotkanie połączone z wystawą i kiermaszem prac wykonanych przez podopiecznych.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” działa od 1992 roku. Początkowo stawiało sobie za cel kształcenie postaw społecznych w stosunku do osób niepełnosprawnych intelektualnie. Obecnie przekształciło się w stowarzyszenie dbające o ich terapię, rehabilitację i aktywizację społeczną. Skutecznie, bo z ponad 150 podopiecznych więcej niż 80 zostało już zatrudnionych.

Stowarzyszenie dysponuje już siedmioma ośrodkami, w tym w podkrakowskich gminach Słomniki i Igołomia-Wawrzeńczyce. Utworzyło również własne przedsiębiorstwo społeczne „Ognisko”, zajmujące się produkcją ceramiki, gastronomią i usługami utrzymania czystości. Łączy ono cel społeczny z wypracowaniem zysku, który zasila fundusze stowarzyszenia. Prawie 30 proc. jego pracowników to osoby niepełnosprawne.

Głosami czytelników „Dziennika Polskiego”, Przedsiębiorstwo Społeczne „Ognisko" otrzymało I nagrodę w plebiscycie publiczności w konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2012.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy