GN 04/2020 Archiwum

Jesienne witanie zimy

Zmiana czasu zbiegła się ze zmianą warunków atmosferycznych niemal w całej Małopolsce. W wielu miejscach spadł pierwszy śnieg.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w Tatrach warunki do uprawiania turystyki znacznie się pogorszyły. Szlaki znajdują się pod cienką warstwą śniegu, który jest mocno zalodzony, co stwarza bardzo niekorzystne warunki do pieszych wędrówek. Dodatkowym utrudnieniem jest niski pułap chmur i mgła, które w znacznym stopniu ograniczają widzialność i orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń.

W Dolinie Chochołowskiej w bocznych dolinach, powyżej polany szlaki są bardzo błotniste z powodu zrywki drewna. Górale twierdzą, że pomimo pierwszych opadów śniegu i przymrozku, np. na Kasprowym Wierchu temperatura spadła poniżej 10 stopni, nie mamy co liczyć na utrzymanie w pełni zimowych warunków.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama