Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kraków Airport z dobrym wynikiem

W ostatnim miesiącu sezonu letniego w Kraków Airport obsłużono 304.212 pasażerów. To wynik o 9 proc. lepszy niż w październiku 2011 roku.

Jest to również rekordowy poziom ruchu pasażerskiego w październiku. Okres od stycznia do października zamyka się liczbą 2.981.779 pasażerów, o 15 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Do 3-milionowego pasażera brakuje już tylko 18 221 osób. W październiku w krakowskim porcie odnotowano także 16-proc. wzrost liczby operacji lotniczych. Było ich 3520.

– Cieszymy się, że coraz więcej podróżujących, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, wybiera właśnie nasz port jako miejsce rozpoczęcia i zakończenia swojej podróży. Dokładamy wszelkich starań, aby rozpoczynający się właśnie zimowy sezon rozkładowy, z ofertą trzech nowych połączeń do Werony, Birmingham i Cork, okazał się dla naszych pasażerów równie atrakcyjny – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma