GN 37/2021 Archiwum

Świętowanie niepodległości

11 listopada patriotyczny pochód przejdzie Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki. Świętować będą również mieszkańcy innych miejscowości Małopolski.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w Krakowie o godz. 9.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu. O godz. 10 kard. Stanisław Dziwisz odprawi w katedrze wawelskiej Mszę św. w intencji Ojczyzny. Po uroczystej liturgii sprzed świątyni ruszy patriotyczny pochód, który przejdzie na plac o. Adama Studzińskiego. Tam odbędzie się złożenie wieńca od społeczności Krakowa pod "Krzyżem Katyńskim".

Około 11.30 pochód wyruszy Drogą Królewską na pl. Matejki. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza, po wciągnięciu flagi państwowej i odegraniu hymnu, nastąpi uroczysta zmiana warty. Zakończeniem uroczystości będzie defilada wojskowa, która przejdzie ulicą Basztową.

Również w tym dniu, w godzinach od 10.30 do 14.30, trasą wokół Plant kursował będzie „Tramwaj Patriotyczny”. O 17.00 na Rynku Głównym rozpocznie się zaś kolejna patriotyczna "Lekcja śpiewania".

Świętowanie niepodległości w Małopolsce będzie przybierało rozmaite formy. Będą koncerty, wystawy, biesiady. Informacje o wybranych imprezach podajemy, obok w rubryce "Zapraszamy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama