Nowy numer 25/2018 Archiwum

Świętowanie niepodległości

11 listopada patriotyczny pochód przejdzie Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki. Świętować będą również mieszkańcy innych miejscowości Małopolski.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w Krakowie o godz. 9.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu. O godz. 10 kard. Stanisław Dziwisz odprawi w katedrze wawelskiej Mszę św. w intencji Ojczyzny. Po uroczystej liturgii sprzed świątyni ruszy patriotyczny pochód, który przejdzie na plac o. Adama Studzińskiego. Tam odbędzie się złożenie wieńca od społeczności Krakowa pod "Krzyżem Katyńskim".

Około 11.30 pochód wyruszy Drogą Królewską na pl. Matejki. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza, po wciągnięciu flagi państwowej i odegraniu hymnu, nastąpi uroczysta zmiana warty. Zakończeniem uroczystości będzie defilada wojskowa, która przejdzie ulicą Basztową.

Również w tym dniu, w godzinach od 10.30 do 14.30, trasą wokół Plant kursował będzie „Tramwaj Patriotyczny”. O 17.00 na Rynku Głównym rozpocznie się zaś kolejna patriotyczna "Lekcja śpiewania".

Świętowanie niepodległości w Małopolsce będzie przybierało rozmaite formy. Będą koncerty, wystawy, biesiady. Informacje o wybranych imprezach podajemy, obok w rubryce "Zapraszamy".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma