Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Chemiczne ciekawostki

Libiąscy uczniowie przekonali się o ciekawości chemii. To zasługa uczonych z Krakowa.

Spotkanie pt. „Ciekawostki ze świata chemii – niestandardowe zajęcia z zakresu chemii” zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu w ramach Programu Aktywności Lokalnej.

„Spotkanie było podzielone na dwie części: teoretyczną – wykład lekko podbarwiony szkolnym humorem oraz praktyczną – pokazową, na którą składały się eksperymenty chemiczne i doświadczenia. Można było również pod okiem fachowców samemu wykonać doświadczenie, co szczególnie u najmłodszych uczestników wywoływało największe emocje” – informuje Urząd Miasta Libiąż.

Zajęcia prowadzili chemicy dr hab. Andrzej Danel i dr Paweł Szlachcic, pracownicy Katedry Chemii i Fizyki  Wydziału Rolniczo- Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Uczniowie byli bardzo zaciekawienie nietypowym przedstawieniem jednej z nauk ścisłych, kojarzącej się im z nudnymi zajęciami szkolnymi.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma