Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Flaga w każdym domu

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży już po raz kolejny organizuje akcję „Flaga w twoim oknie”.

Organizatorzy akcji przypominają, że we współczesnym świecie patriotyzm jest i wyzwaniem, i zadaniem. Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia na terenie całej archidiecezji będą rozprowadzać flagi. „Pragniemy umożliwić każdemu Polakowi zakup flagi, którą następnie wywiesi w swoim oknie” – zachęcają organizatorzy, podkreślając jednocześnie, że akcja jest jednym ze sposobów pomocy ludziom w manifestowaniu patriotyzmu.

Jednym ze statutowych zadań Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest wychowanie do miłości Ojczyzny, troski o naród i państwo. Stąd pomysł, by 11 listopada, w święto narodowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości, zachęcić wszystkich do wywieszenia w oknie widocznego symbolu miłości do Ojczyzny – polskiej flagi państwowej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma