Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pomoc z wyobraźnią

Przeglądy rejonowe w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” odbędą się 20 i 21 listopada w auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W projekcie biorą udział zespoły uczniów, które realizują szkolne projekty działań na rzecz potrzebujących. Najlepsze ze zgłoszonych wcześniej grup zostaną ocenione podczas przeglądów rejonowych. Podobne prezentacje odbędą się również – w innych terminach – w  Tarnowie, Nowym Sączu, Wadowicach i Nowym Targu.

Uroczyste podsumowanie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” zaplanowano na 11 grudnia – odbędzie się ono w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Celem projektu jest pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych, a także umożliwienie upowszechniania dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu. Ma on również służyć tworzeniu w szkołach na terenie województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu.

Dotychczas zrealizowano już pięć edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, w których uczestniczyło ponad 26 tys. uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami z całej Małopolski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama