Nowy numer 24/2018 Archiwum

Uczniowie w mundurach

Uczniowie klasy mundurowej z liceum w Świątnikach Górnych złożyli ślubowanie. Stanęło do niego 21 osób (12 dziewcząt i 9 chłopców).

Uroczystość odbyła się pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej, w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i mieszkańców miasta.

Klasę powołano w bieżącym roku na podstawie porozumienia szkoły z Powiatową Komendą Policji i z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Patronuje jej zaś 6. Batalion Logistyczny 6. Brygady Powietrzno-Desantowej w Krakowie.

Uczniowie będą przygotowywani teoretycznie i praktycznie do ewentualnej późniejszej służby w policji, straży pożarnej lub wojsku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma