Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mniej do dzielenia

Ogłoszono projekt budżetu Krakowa na przyszły rok. Ograniczono wydatki miejskie.

Wpływy miasta w 2013 r. zaplanowano na kwotę 3,56 mld zł. Wydatki będą w większości ograniczane. Cięcia dotkną m.in. inwestycji (mniej o 50 mln zł) i kultury (12 mln). Będą kontynuowane rozpoczęte już budowy, m.in. Centrum Kongresowego przy rondzie Grunwaldzkim. Nowych jednak będzie jak na lekarstwo.

Wzrosną wydatki na oświatę (o 42 mln). Nie dlatego jednak, że w kasie miejskiej przybędzie pieniędzy. Miasto musi sfinansować podwyżki dla nauczycieli, na co nie wystarcza subwencja rządowa. – Otrzymujemy coraz więcej zadań rządowych, bez pełnego pokrycia ich przez władze centralne – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. – Plan wydatków na rok 2013 jest odzwierciedleniem sytuacji ekonomiczno-gospodarczej całego kraju.

Rada Miasta Kraków zajmie się projektem nowego budżetu na sesji 5 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma