Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pasja reportażu

Młodzi krakowscy dziennikarze zaprezentowali swoje reportaże na festiwalu "Małopolanie z pasją".

– Dziennikarstwo to miłość i pasja do odkrywania świata i opisywania go – mówiła 15 listopada, podczas wieczoru festiwalowego w Klubie Dziennikarza "Pod Gruszką", Bernadetta Cich, która zajmowała się opieką redakcyjną nad reportażami festiwalowymi, przygotowanymi specjalnie na tę okazję. – Naszym zadaniem było znaleźć osoby z pasją, które będą chciały z pasją opowiedzieć o ludziach z pasją – dodał dr Krzysztof Gurba, opiekun Dziennikarskiego Koła Naukowego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II i jeden z organizatorów festiwalu.

Goście festiwalowego wieczoru obejrzeli wspólnie przygotowane reportaże telewizyjne: między innymi o chórze gospel, teatrze młodzieżowym, grupie rekonstrukcji historycznej czy dziesięcioletnim chłopcu, którego pasją jest sztuka ludowa. Była także krótka filmowa impresja o Maćku, który zajmuje się wykonywaniem rzeczy z koronki, a także – zgłoszony spoza warsztatów poprzedzających festiwal – reportaż o Gracjanie Roztockim, który sam siebie nazywa "gwiazdą internetu".

Na I Festiwalu Dokumentu i Reportażu "Małopolanie z pasją" nie zabrakło innych form dziennikarskich: fotoreportażu i reportaży pisanych. Opowiadały one między innymi o Stanisławie Dzięciole, nocnym portierze, który tworzy niesamowite rysunki wyłącznie przy pomocy długopisu oraz Arkadiu - muzyku hip-hopowym.

Zwieńczeniem festiwalu będzie wydanie specjalnego biuletynu, w którym znajdą się teksty reportaży, reprodukcje zdjęć oraz opisy zaprezentowanych filmów.

Organizatorzy festiwalu to: Fundacja im. św. Królowej Jadwigi, Oddział Krakowski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama