Nowy numer 37/2021 Archiwum

Boeing 787 w Krakowie

To będzie wielka gratka dla miłośników i pasjonatów samolotów. Od 23 listopada do 13 grudnia specjalnym „gościem” będzie nowy nabytek LOT, czyli boeing 787 dreamliner.

Jak informuje Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport, lotnisko będzie pierwszym polskim portem regionalnym, który odwiedzi dreamliner. Według harmonogramu lotów szkoleniowych w Kraków Airport, boeinga 787 będzie można zobaczyć od 23 do 26 listopada w godz. 9–14. Piloci będą ćwiczyć starty i lądowania. W następnych dniach, od 28 do 8 grudnia w godz. 9–14, odbywać się będą pełne lądowania z kołowaniem do płyty postojowej. I tak aż do 13 grudnia. 28 listopada oraz 7 i 8 grudnia samolot będzie prezentowany gościom zaproszonym przez port.

Jako jeden z pierwszych samolot oglądał już Mateusz Nalepa z Cichego. Gościł na warszawskim lotnisku Okęcie. – Już nie mogę się doczekać, kiedy polecę nim do Stanów, do kuzynki. To naprawdę powietrzne cacko – mówi Mateusz. Mógł dotknąć silników tego kolosa, podziwiać kokpit i przetestować miejsca w klasie biznes, które – co jest nowością u polskiego przewoźnika – rozkładają się do pozycji leżącej. Na pokładzie nie brakuje też innych, nowoczesnych rozwiązań. Wyciszono kabinę, zastosowano niższe ciśnienie w kabinie, wprowadzono dodatkowe filtry w klimatyzacji.

– Górale przesiądą się na 787, to pewne! – śmieje się Kazimierz Dzielski, poprzedni wójt Czarnego Dunajca. Sam zamierza wejść na pokład nowej maszyny w czasie najbliższego lotu do rodzinki za oceanem. Regularne rejsy do USA dreamliner rozpocznie już w styczniu 2013 r. Niestety, nadal LOT-owskie połączenia będą rozpoczynać się w Warszawie, a nie w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama