Nowy numer 2/2021 Archiwum

Recepta na miłość

Zapraszamy do Kalwarii gimnazjalistów, licealistów i studentów – tych, którzy kochają, tych, którzy szukają miłości, i tych, którzy cierpią przez miłość zranioną.

Czy istnieje recepta na udany związek dwojga ludzi? Czy można nauczyć się kochać? Jak znaleźć prawdziwą miłość i jak poradzić sobie z cierpieniem, gdy jesteśmy odrzuceni przez tego, kogo kochamy? Na te oraz inne pytania odpowiadać będą w najbliższą sobotę w Kalwarii Zebrzydowskiej goście „Przychodni Związkowej”. „Przychodnia” to wspólna inicjatywa tamtejszej parafii św. Józefa, Urzędu Miasta w Kalwarii i Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

„Zapraszamy wszystkich młodych wiekiem i duchem. Chcemy razem szukać odpowiedniego lekarstwa i recepty na dobry związek według Bożego zamysłu. Chcemy nauczyć się, jak kochać, nie raniąc przy tym siebie i innych, i jak w miłości pozostać wiernym Panu Bogu” – piszą organizatorzy spotkania, zapraszając do Kalwarii gimnazjalistów, licealistów i studentów – „tych, którzy kochają, tych, którzy szukają miłości, i tych, którzy cierpią przez miłość zranioną”.

„Przychodnia Związkowa” będzie „czynna” od godz. 13 do wieczora w Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3). W tym czasie odwiedzą ją specjalni goście. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z młodzieżą m.in. Katarzyna i Mariusz Marcinkowscy – twórcy portalu www.za-kochanie.pl, Michał Piekara wraz z żoną Urszulą – założyciele Fundacji Rodzin „Pełna Chata”. Michał Piekara jest autorem licznych artykułów, audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych budowaniu dojrzałego narzeczeństwa i małżeństwa. To również twórca cieszących się ogromnym zainteresowaniem „Romantycznych Wieczorków dla Zakochanych” oraz kursu dla małżeństw „Razem przez Życie”. Prowadzi konferencje dla młodzieży akademickiej, narzeczonych i małżeństw w Polsce i za granicą. Jest autorem książek: „Halo, chłopaki! My potrafimy je kochać!”, „Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczym mężem?”, „Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczą żoną?” oraz najnowszej „Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać”.

Do „Przychodni” zajrzy również w sobotę Sylwester Laskowski – naukowiec, specjalista w dziedzinie negocjacji i wspomagania decyzji, a zarazem muzyk – gitarzysta, kompozytor, aranżer, założyciel i lider formacji artystycznej J.C. Hopa Project oraz grupy Double Wings, a prywatnie mąż i ojciec. Spośród innych ciekawych gości należy wymienić ks. dr. Wojciecha Węgrzyniaka – biblistę, wykładowcę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, cenionego rekolekcjonistę, znanego z niezwykłego poczucia humoru. Organizatorzy zaprosili również zespół Love Story – jeden z zespołów grających muzykę chrześcijańską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama