GN 37/2021 Archiwum

Podhalańskie Dni Trzeźwości

XXIX Podhalańskie Dni Trzeźwości, które rozpoczęły się 22 listopada, poprowadzi ks. dr hab. Leszek Łysień. Potrwają one do 25 listopada.

Rekolekcjonistę i przybyłych do kościoła gimnazjalistów, którzy przygotowują się właśnie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, powitał ks. Leszek Koniorczyk, moderator nowotarskiej grupy trzeźwościowej. Podziękował, za przygotowanie rekolekcji dla młodzieży, rodziców, rodzin, a także dla tych, którzy pogubili się na życiowej drodze i szukają wyjścia z labiryntu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków.

W homilii rekolekcjonista mówił, że szczęście to jedna z najważniejszych wartości w życiu. Jedni widzą je w odniesionym sukcesie, inni – w świętym spokoju. Tymczasem drogą do realizacji marzeń jest zawsze otwarcie się na drugiego człowieka, na piękno, dobro, prawdę i oparty na nich rozwój własnej osoby.

Kapłan zachęcił również przygotowujących się do bierzmowania uczniów, by zastanowili się nad wagą składanego przez nich przyrzeczenia abstynencji od alkoholu i narkotyków do 18. roku życia.

Dziś o godz. 18. odbędzie się Msza św. z nauką dla rodziców i nauczycieli oraz Droga Krzyżowa o trzeźwość rodzin i narodu polskiego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama