Nowy numer 38/2021 Archiwum

Rodzinny adwent

W kościele oo. karmelitów przy ul. Rakowickiej 18 odbędą się w tym roku nietypowe rekolekcje adwentowe - zaplanowane z myślą o tym, by mogła w nich uczestniczyć cała rodzina.

Rekolekcje, zaplanowane na 10-13 grudnia, będą podzielone na dwa bloki - dla kobiet i dla mężczyzn. W rekolekcyjnych rozważaniach obok postaci świętych kobiet, takich jak Maryja, bł. Zelia Martin czy św. Joanna Beretta - Molla pojawią się odważnie służący Bogu mężczyźni - św. Józef, bł. Ludwik Martin i Sługa Boży Jerzy Ciesielski. Po mszach świętych wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniach w Klubie dla Mam oraz Bractwie św. Józefa.

Pomysł rekolekcji ma wyjść naprzeciw matkom, które mają trudności z przyjściem na rekolekcje z powodu dzieci. W opiece nad nimi podczas rekolekcji będą pomagały studentki. "W bocznej kaplicy, można z bardziej rozrabiającym szkrabem, nadal słuchać nauki, czy uczestniczyć we Mszy św. - zachęcają organizatorzy.

Na rodzinne rekolekcje zapraszają:  Klasztor Karmelitów Bosych, Klub dla Mam "Karmelowe Dzieci" oraz Bractwo św. Józefa Patrona Kościoła. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym wydarzenia.

Program można znaleźć na stronie internetowej Klubu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama