Nowy numer 30/2021 Archiwum

Krew kleryków

W krakowskim seminarium polała się krew – i to krew kleryków. 24 listopada odbyła się akcja „Twoja krew ratuje życie”.

Akcję krwiodawstwa po raz kolejny zorganizowało Kleryckie Koło Caritas przy współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Klerycy od wielu lat udawali się, by oddać krew w Punkcie Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej czy w mobilnych stacjach poboru krwi. Od zeszłego roku organizują taki punkt w murach seminarium, u podnóża Wawelu. Ma to jeszcze bardziej zmobilizować alumnów, by „zacisnęli pięści i upuścili sobie krwi”. Zachęta działa – w akcji wzięło udział wielu kleryków ze wszystkich roczników.

Inicjatywa jest też odpowiedzią na nauczanie Kościoła pochwalające transfuzję i transplantacje jako wyraz miłości bliźniego i daru z siebie ofiarowanego dla drugiej osoby. Organizatorzy akcji podkreślają, że wiara przejawia się w konkretnych czynach, a w tym przypadku w litrach krwi, które posłużą ratowaniu zdrowia i życia.

Oprócz akcji krwiodawstwa, Kleryckie Koło Caritas włącza się m.in. w Szlachetną Paczkę, zbiórki słodyczy dla Domu Dziecka Sióstr Szarytek czy odzieży dla Przytuliska św. Brata Alberta. Uczestniczy także w czasie wakacji w koloniach organizowanych przez Caritas.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama