Nowy numer 37/2021 Archiwum

Cały episkopat w Księżówce

Od poniedziałku członkowie episkopatu Polski uczestniczą w rekolekcjach, które prowadzi ks. Tadeusz Huk, wieloletni ojciec duchowny warszawskiego seminarium.

Rekolekcje trwać będą do 29 listopada. Poprzedzi je spotkanie Rady Stałej KEP oraz krótkie zebranie plenarne. Biskupi zgromadzą się w centrum formacyjno-szkoleniowym Księżówka.

- Temat rekolekcji wyznaczył Ojciec Święty, który w październiku ogłosił Rok Wiary. Dlatego to najlepszy czas, by podjąć refleksję nad naszą wiarą - mówi ks. Tadeusz Huk. Informuje, że wiodące hasło rekolekcji brzmi „Będziecie Mi świadkami”.

Pierwsi biskupi już są w Zakopanem. - Na rekolekcje biskupie się czeka, uczestniczę w nich już od 21 lat. Trzeba się wyciszyć, zapomnieć o rytmie posługi duszpasterskiej - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź. Obecność na rekolekcjach uważa za zwieńczenie całego roku liturgicznego, tuż przed Adwentem.

Podczas pobytu w Zakopanem polscy hierarchowie nawiedzą także 28 listopada ludźmierskie sanktuarium. W nim biskupi będą modlić się o kanonizację bł. Jana Pawła II.

Planowany jest także różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz Apel Maryjny o godz. 21.

- Biskupi przez modlitwę różańcową z tego miejsca przypomną wszystkim rodakom o różańcowym przesłaniu bł. Jana Pawła II, którego dokonał tutaj 7 czerwca 1997 r. - tłumaczy ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz ludźmierskiego sanktuarium i proboszcz parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama