Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przypomnieli Hannę Malewską

Wydawnictwo "Znak" przypomina twórczość Hanny Malewskiej (1911–1983). W krakowskim Klubie Inteligencji Katolickiej rozmawiano 26 listopada o twórczości pisarki.

Kanwą spotkania „Zaczynamy od początku” była książka „Przemija postać świata”, wznowiona niedawno przez „Znak”.

O książce rozmawiali: prof. Ryszard Koziołek, historyk literatury z Katowic, prof. Karol Modzelewski, historyk mediewista z Warszawy, i Henryk Woźniakowski, prezes „Znaku”. Rozmowę prowadziła Anna Mateja z Fundacji Jerzego  Turowicza.

– Miejsce spotkania nie jest przypadkowe. W  tym budynku Malewska redagowała bowiem przez kilkadziesiąt lat ważny dla inteligencji katolickiej w Polsce miesięcznik „Znak” – powiedziała A. Mateja. – Obecne wydanie książki „Przemija postać świata” jest już wydaniem siódmym. Poprzednie ukazywały się nakładem Instytutu Wydawniczego „Pax” w latach 1954–1986.

Prezes „Znaku” uzasadniał wagę reedycji po 26 latach tej powieści historycznej. – Jej wydanie jest ważne zarówno ze względu na znaczenie samej treści dzieła, jak i z powodu tego, że jest spełnieniem po wielu latach zobowiązania wobec osoby, która była olbrzymem, jednym z założycieli naszego środowiska – powiedział H. Woźniakowski.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama