Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biskupi u Gaździny Podhala

Członkowie Episkopatu Polski, przebywający na rekolekcjach w zakopiańskiej Księżówce, modlili się w Ludźmierzu.

Nawiedzili 28 listopada wieczorem Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, które obchodzi 50-lecie koronacji figury Gaździny Podhala.

Po modlitwie różańcowej i Apelu Maryjnym głos – w imieniu hierarchów – zabrał bp Damian Muskus. – Maryjo, spraw, aby kierujący naszym państwem nie kierowali się dyscypliną klubową, a mądrością serca i poszanowaniem życia dzieci, także tych chorych i niepełnosprawnych – mówił. – Stajemy dzisiaj, Maryjo, przed Twoim obliczem, pragniemy odkrywać ludzkie niedostatki, chcemy czerpać siły do znoszenia duchowych cierpień. Zapewniamy Cię, że bierzemy pełną odpowiedzialność za polski Kościół – mówił bp pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Modlono się również w intencji jak najrychlejszej kanonizacji bł. Jana Pawła II. Modlitwę różańcową poprowadził emerytowany metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Trzymał w ręku różaniec, na którym modlił się w 1997 r. w Ludźmierzu Jan Paweł II. W prowadzenie modlitwy włączyli się także Rycerze Kolumba, miejscowi górale oraz jeden z żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Wszystkim za obecność, również władzom samorządowym, parlamentarzystom, przedstawicielom różnych instytucji, podziękował ks. prał. Tadeusz Juchas.

Abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podkreślał ogromną gościnność górali. Dodał z radością, że rozkoszował się smakiem oscypka, który m.in. został podany w czasie uroczystej kolacji w ludźmierskim Domu Pielgrzyma.

Na zakończenie kardynałowie i arcybiskupi z ołtarza u stóp Gaździny Podhala uroczyście pobłogosławili Kościołowi i ojczyźnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama