Nowy numer 30/2021 Archiwum

Najbardziej solidarne szkoły

Znamy już laureatów konkursu „Solidarna Szkoła 2012”, organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja”.

Przez przeszło pół roku uczniowie i nauczyciele z ponad 200 szkół z całej Polski walczyli o zwycięstwo, organizując liczne kwesty, loterie i inne formy zbiórki pieniędzy. W sumie w czasie trwania konkursu zgromadzono 38,5 tys. zł, które przekazane zostały na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

Laureatami konkursu „Solidarna Szkoła 2012” zostały cztery placówki edukacyjne, którym udało się zdobyć najwięcej pieniędzy: Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n. Dunajcem, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, Szkoła Podstawowa nr 68 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Krakowie i Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych. Wyróżnienia otrzymały Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biłgoraju, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki we Włodawie oraz Gimnazjum nr 1 w Przeworsku. Specjalnym wyróżnieniem za zebranie największej kwoty dzięki 1 proc. podatku od darczyńców nagrodzono Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce.

Zwycięskie szkoły otrzymały tablice interaktywne, a szkolni koordynatorzy akcji – zestawy upominków. Wszyscy uczestnicy gali wręczenia nagród, która obyła się 27 listopada w Muzeum PRL w Krakowie, mogli bezpłatnie zwiedzić to muzeum.

Program „Stypendia św. Mikołaja” został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja, by budować więź między uczniami i absolwentami szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci i społeczność lokalna, fundując stypendium w wybranej szkole, dają ich obecnym uczniom  szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń. Każda szkoła, która chciałaby wziąć udział w programie, może do niego dołączyć bezpłatnie w dowolnie wybranym terminie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych: stypendia.mikolaj.org.pl oraz www.mikolaj.org.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama