Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Autostrada już otwarta

Można już korzystać z odcinka trasy A-4 z Szarowa do Tarnowa. Otwarty dzisiaj odcinek ma 57 km.

Nowy odcinek autostrady jest już przejezdny, ale tylko dla samochodów o masie do 12 ton i autobusów. Ciężarówki muszą, jak dotychczas, korzystać z krajowej drogi nr 4. Ponowna analiza rozkładu ruchu na drogach w tym rejonie zostanie wykonana za miesiąc – wtedy też może zapaść decyzja o dopuszczeniu ruchu ciężarowego na końcowym odcinku A-4.

Na kierowców, którzy będą chcieli skorzystać z nowej trasy, czekają także ograniczenia prędkości: do 90, 70 i 50 km/h. Dodatkowo od Bochni do Tarnowa ruch odbywa się po jednej jezdni i kierowcy mają do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Jest to spowodowane tym, że środkowy fragment nowego odcinka – od Brzeska do Wierzchosławic – wciąż jest w budowie.

Na trasie autostrady przewidziano cztery węzły autostradowe: Bochnia, Brzesko, Wierzchosławice oraz Krzyż, a także sześć miejsc obsługi podróżnych.

Budowa autostrady A-4 między Szarowem a Tarnowem trwa od początku 2010 roku. Inwestycja miała być gotowa na Euro 2012, ale plany te pokrzyżowały powodzie oraz problemy z wykonawcami.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama