Nowy numer 08/2024 Archiwum

Tysiąc Bożych głosów

„Wierzę, Panie” – to temat tegorocznego Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej, który już po raz 23. odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

W Nowym Targu zaprezentowało się łącznie ponad 1000 osób. Najlepsi wystąpili w koncercie laureatów. Poniżej publikujemy pełny werdykt jury.  Swoją nagrodę „za wyjątkową ekspresję na scenie” przyznali też Rycerze Kolumba. Powędrowała ona do scholi Paradiso z Ochotnicy Górnej niedaleko Krościenka. Nagrodę publiczności otrzymała Martyna Kasprzycka z Zakopanego, która wykonała utwór „Modlitwa”.

Poziom koncertu laureatów, który odbył się na scenie widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, był bardzo wysoki, czemu wyraz dała publiczność, nagradzając młodych artystów gromkimi oklaskami. Przypomniano także historię "Sacrosongu" oraz wspomniano sponsorów.

Honorowy patronat nad przeglądem objęli m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, ks. prał. Tadeusz Juchas, dziekan dekanatu nowotarskiego i kustosz ludźmierskiego sanktuarium, oraz władze samorządowe i parlamentarzyści. Duchowni i posłowie obecni byli na koncercie laureatów. Wszystkim za przygotowanie, uczestnictwo i pomoc podziękował ks. Jan Karlak, proboszcz nowotarskiej parafii bł. Jana Pawła II.

WYNIKI:

KATEGORIA DZIECIĘCA

Soliści:
1. MARTYNA KASPRZYCKA, Zakopane  – „Modlitwa”
2. Nie przyznano
3. ALEKSANDRA LICHAJ, Zaskale – „Dziękuję Ci”

Zespoły/Schole

1. Nie przyznano
2. SCHOLA PARAFII ŚŚ. PIOTRA I PAWŁA, Trzebinia – „Tyś jak skała”
3. SCHOLA „PODARUJ RADOŚĆ”, Pcim – „Droga”

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

Soliści:
1. KAROLINA GWÓŹDŹ, Nowy Sącz – „Błogosław, duszo moja, Pana”
2. Nie przyznano
3. Nie przyznano

Zespoły / Schole

1. ZESPÓŁ „W MIŁOŚCI ZWYCIĘSTWO”, Kraków-Borek Fałęcki – „Coś gra w sercu mym”
2. SCHOLA „SUFFRAGIUM”, Bysina – „Bogaty w każdy cud”
3. SCHOLA „GAUDIUM”, Niegowić – „Powietrzem moim jest”

GRAND PRIX:

Nie przyznano

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy