Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Jubileusz ks. Jerzego Bryły

Parafianie salwatorscy świętowali 2 grudnia jubileusz kapłaństwa swojego wieloletniego proboszcza. Ks. inf. Jerzy Bryła otrzymał święcenia kapłańskie 60 lat temu.

To kolejna odsłona jubileuszu tego zasłużonego kapłana. O listopadowych obchodach w Starym Teatrze pisaliśmy już w naszym portalu. Tym razem o swoim wieloletnim duszpasterzu z lat 1975–2005 pamiętali parafianie, biskupi oraz władze Krakowa i Małopolski.

Życzenia składali jubilatowi w parafialnym kościele norbertanek m.in. obecny proboszcz parafii Najświętszego Salwatora na krakowskim Zwierzyńcu ks. Stanisław Sudoł i bp Damian Muskus.

– Dynamiczna posługa duszpasterska ks. infułata będącego już na emeryturze jest wzorem dla innych kapłanów emerytów, nie zawsze mogących się początkowo odnaleźć w tej sytuacji – powiedział bp Muskus.

Odczytano również listy gratulacyjne od kard. Stanisława Dziwisza, prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, wojewody małopolskiego Jerzego Millera i marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy. „Twój uśmiech i dobroć przyciągały do Ciebie bardzo wielu ludzi szukających pomocy. Nie mogę nie wspomnieć, że na Ciebie i Twoją pomoc, drogi księże infułacie, zawsze mogli liczyć biskupi krakowscy, kiedy byłeś ich przedstawicielem na różnego rodzaju uroczystościach kościelnych czy świeckich” – napisał metropolita krakowski.

Parafianie z krakowskiego Zwierzyńca zapamiętali bardzo ciepło okres proboszczowania ks. Bryły. – W tym czasie nieomal każdy z nas mógł się osobiście przekonać o tym, jak dobrym i życzliwym jest człowiekiem, zawsze chętnym do niesienia pomocy potrzebującym – stwierdził Janusz Orkisz z Duszpasterskiej Rady Parafialnej. – Mamy nadzieję doczekać brylantowego jubileuszu naszego duszpasterza – mówili parafianie.

Sam jubilat, jak zwykle, wspominał skromnie, że stara się jedynie służyć Bogu i ludziom. Za kilka miesięcy ukaże się w Wydawnictwie "Petrus" przeprowadzony przez Janusza Palucha wywiad-rzeka z ks. Bryłą, gdzie szczegółowo opowie on o kolejach swojego owocnego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy