Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kolędowanie z gwiazdami

Podczas tegorocznego koncertu "Kolęda Nova" 5 grudnia wystąpią m.in. Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, muzykalne rodziny Waglewskich i Pospieszalskich, Tomasz Stańko oraz zespół Ballady i Romanse.

W bazylice oo. franciszkanów zaproszeni artyści, którym towarzyszyć będzie Sinfonietta Cracovia, zaprezentują nowe – przygotowane specjalnie na ten wieczór – aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd i utworów świątecznych.

Koncert środę rozpocznie się o 20.30, a widzowie w całej Polsce będą mogli zobaczyć go w Wigilię o godz. 16.45 w telewizyjnej Dwójce. Bilety kosztują 80 zł i można je kupić w trzech punktach informacji miejskiej: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

To już druga edycja koncertu. Jego program powstał we współpracy z Piotrem Metzem, znanym dziennikarzem muzycznym. Znalazły się w nim zarówno najpiękniejsze polskie kolędy, jak i królujące w stacjach radiowych w okresie przedświątecznym utwory z repertuaru m.in. Judy Garland, Johna Lennona czy Nat King Cole'a.

W finale, w którym wezmą udział wszyscy artyści, zabrzmią dźwięki "Poloneza A-dur" Fryderyka Chopina, które przejdą w tradycyjną kolędę "Bóg się rodzi".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy