Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gdzie są miejsca przyjazne seniorom?

Dzisiejsi seniorzy nie czekają tylko na udogodnienia architektoniczne, aby mogli swobodnie wjechać windą, gdy nie mogą iść po schodach.

Potrzebują interesującej, bogatej oferty kulturalnej i społecznej, ponieważ chcą aktywnie uczestniczyć we wszystkim, co się dzieje w ich okolicy, dzielnicy, mieście. Dlatego w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK powodzeniem cieszył się program "60+ kultura”, w ramach którego odbywały się warsztaty seniorów z udziałem artysty Marka Chlandy. Z kolei sale Śródmiejskiego Ośrodka Kultury przy Małym Rynku nie mogą pomieścić wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach różnorodnych towarzystw i kursów, np. komputerowych, a w Teatrze KTO Katarzyna Maria Zawadzka z uśmiechem oczekuje na seniorów, którzy przychodzą do niej na warsztaty teatralne.

Takich miejsc przyjaznych seniorom w Krakowie jest coraz więcej. Spośród 43 zgłoszonych do akcji „Miejsca przyjazne seniorom” wybrano 26, które otrzymały certyfikaty, a 11 przyznano dyplomy-wyróżnienia. Certyfikaty i dyplomy wręczyli 4 grudnia podczas gali w Urzędzie Miejskim w Podgórzu wiceprezydent Krakowa Anna Okońska-Walkowicz i wicemarszałek woj. małopolskiego Wojciech Kozak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma