Nowy numer 09/2024 Archiwum

Proboszcz wśród fundatorów stypendiów

Dziewięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu otrzymało stypendia naukowe. Wśród fundatorów znalazł się po raz kolejny ks. Jan Karlak, proboszcz parafii bł. Jana Pawła II w stolicy Podhala.

Stypendia w tym roku odebrali: Joanna Grzybek, Aleksandra Szymoniak, Ewelina Mamak, Klaudia Walasik, Maria Kozieł, Antoni Bartoszko, Karolina Mika, Roksana Dydak i Weronika Cionżyńska. Każdy z uczniów otrzymał czek w wysokości 500 zł. – Trud i inwestycja w naukę naprawdę się opłaca. Potem to wszystko będzie procentować. Ważne, abyście słuchali rad swoich rodziców – podkreślił ks. Jan Karlak, zwracając się do nagrodzonych, ale i do innych uczniów. Wspomniał swój dom rodzinny, który opuścił 25 lat temu, ale nadal korzysta z przesłania swoich rodziców.

To już szósta edycja przyznawania szkolnych stypendiów. Wśród fundatorów, oprócz proboszcza parafii bł. Jana Pawła II znaleźli się jeszcze: przedstawiciele rady rodziców, jeden fundator anonimowy i po, raz pierwszy, burmistrz miasta Marek Fryźlewicz, który uczestniczył w spotkaniu. Uroczystość wręczenia stypendiów uświetniło krótkie przedstawienie z przesłaniem o tym, że nie możemy być tylko i wyłączenie nastawieni na prezenty dla siebie, ale przede wszystkim dla osób, które bardziej ich potrzebują, np. dzieci chorych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy