Nowy numer 08/2024 Archiwum

Noc na modlitwie

Adwentowa Noc Skupienia, organizowana przez krakowski KSM rozpocznie się 7 grudnia o godz. 20.

Tegoroczna Adwentowa Noc Skupienia odbędzie się w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza na Prądniku Czerwonym.

- Jest to czas dla każdego, kto pragnie przeżywać ten radosny czas oczekiwana na Narodzenie Chrystusa wraz z innymi – mówi Karolina Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. – Wiek w tym wypadku nie ma znaczenia. Wystarczą chęci i zapał do modlitwy – zapewnia.

Noc Skupienia rozpocznie się Liturgią Słowa, po której konferencję wygłosi ks. Robert Biel. Później w planie są między innymi warsztaty plastyczne, Msza św. oraz modlitwa wstawiennicza. Wszystko zakończy się około godz. 5 rano. Organizatorzy, oprócz troski o ducha, zadbali również, by nie zasłabły ciała uczestników i zapewnili poczęstunek.

- Każdego roku widzimy, że mimo, iż jest to 9 godzin wszyscy mają siłę i energię do modlitwy, pracy integracji – wyjaśnia rzecznik prasowy KSM. – Ten czas czuwania jest tak zaplanowany, by nie było miejsca na znużenie – zapewnia. Jeśli ktoś nie jest w stanie być na całym czuwaniu, może wybrać dowolny punkt programu i wtedy pojawić się w kościele, jednak Karolina Mazurkiewicz przyznaje, że wybór może okazać się trudny.

Plan Adwentowej Nocy Skupienia:

20.00 – Liturgia Słowa
20.30 – konferencja (ks. Robert Biel)
21.30 – praca w grupach/poczęstunek
22.00 – warsztaty plastyczne (robienie Aniołków dla Domu Samotnego Polaka w Anglii)
23.00 – przygotowanie Mszy Św. / możliwość sakramentu spowiedzi
00.00 – Msza Św.
01.00 – posiłek
01.30 – spektakl
02.30 – uwielbienie muzyczne
03.30 – modlitwa wstawiennicza
05.00 – zakończenie ANS

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy