Nowy numer 09/2024 Archiwum

Karmelowe Rodzinne Rekolekcje Adwentowe

Będą Msze św. i konferencje, spotkania przy kawie i ciastku oraz poruszające świadectwa. Żony będą modliły się za mężów, a mężowie za żony.

Czas trzeba zarezerwować od najbliższego poniedziałku nawet na cztery dni. 10, 11 i 12 grudnia żony (czyli mamy z dziećmi lub oczekujące narodzin dziecka czy pragnące zostać mamami) i narzeczone spotykają się o godz. 10 w klasztorze oo. karmelitów bosych (ul. Rakowicka 18), gdzie rekolekcje poprowadzi dla nich o. Andrzej Cekiera OCD. Tematem pierwszego dnia będzie Maryja – kobieta niezłomna. Drugi dzień poświęcony będzie postaci bł. Zelii Martin, kobiety otwartej na Boga. Trzeciego dnia kobietom towarzyszyć będzie św. Joanna Beretta-Molla, matka kochająca do końca. Po każdej Mszy św. zaplanowane jest także spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku w sali św. Anny. Gośćmi spotkań będą m.in. kobieta uzdrowiona za wstawiennictwem św. Joanny Beretty-Molli oraz „Pani Łyżeczka”, czyli Agnieszka Dubiel, autorka książki „Gdy dom jest światem”.

Panowie (mężowie, ojcowie, narzeczeni) w klasztorze oo. karmelitów bosych spotykają się 11, 12 i 13 grudnia o godz. 18. Rekolekcje poprowadzi dla nich o. Paweł Teperski OFMCap. Tematem pierwszego dnia będzie św. Józef – mężczyzna niezłomny. Drugi dzień poświęcony będzie postaci bł. Ludwika Martina, męża otwartego na Boga. Trzeciego dnia mężczyznom towarzyszyć będzie sł. Boży Jerzy Ciesielski, ojciec kochający do końca.

W planie rekolekcji jest też czas na dobre przeżycie sakramentu pokuty – 11 grudnia od godz. 9 do 10.30 i 12 grudnia od 17 do 18.30.

Szczegóły dotyczące rekolekcji można znaleźć na stronie: www.karmelowedzieci.pl, a także pisząc pod adresem: rekolekcjerodzinne@karmelowedzieci.pl lub dzwoniąc pod numer: 788 957 483.

PS. Klub dla Mam „Karmelowe dzieci” spotyka się w każdą środę o godz. 9 (do 12) przy klasztorze karmelitów bosych (ul. Rakowicka 18) w sali św. Anny (wejście od furty – pierwsze drzwi po lewej stronie, zaraz za wejściem do kościoła).

O klubie napiszemy za kilka tygodni na „papierowych" łamach krakowskiego „Gościa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy