Nowy numer 28/2018 Archiwum

To ci makieta!

Tłumy ludzi odwiedzają wystawę makiet kolejowych. W tym roku przekroczyła ona granice Polski.

To już krakowska tradycja. Zawsze pod koniec roku, w hali dawnej zajezdni tramwajowej (obecnie Muzeum Inżynierii Miejskiej), odbywa się coroczna publiczna wystawa makiet modułowych HO (skala 1:87). Organizatorem jest Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.

Wystawa jest dwudniowa. Przez cały weekend gromadzi przy u. Św. Wawrzyńca wielu miłośników modeli, ale także osoby po prostu lubiące podziwiać niezwykłą wyobraźnię i precyzję konstruktorów makiet.  Odtwarzają one bowiem nie tylko tory i tabor, ale także stacje, miasta, mosty, tunele, a nawet zwierzęta.

W tym roku nowością było… polsko-czeskie przejście graniczne. Krakowscy modelarze przygotowali je wspólnie z gośćmi. Makieta jest bowiem dziełem „pospolitego ruszenia” modelarzy ze Śląska i Zagłębia oraz czeskich klubów Ostramo i Ostrava-Kunčice.

Specjalne atrakcje czekały na najmłodszych gości. Były to tzw. „torty” czyli najmniejsze z możliwych makiet w skali TT (1:120).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma