Nowy numer 09/2024 Archiwum

Św. Mikołaj i uśmiechnięte słoneczko

Było mnóstwo radości, słodyczy dla każdego dziecka i prezentów. No i jeszcze był św. Mikołaj. Ale nie taki, jakich mnóstwo w mieście. Zamiast czerwonego krasnala z dzwoneczkiem, pojawił się bp Mikołaj z mitrą i pastorałem.

Wszystko to Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” przygotowało dla swoich podopiecznych i ich rodzin z okazji wspomnienia św. Mikołaja z Miry.

Stowarzyszenie powstało w styczniu 1992 r. Opiekuje się zarówno dziećmi, jak i młodzieżą, a także ich rodzinami, skupia liczne grono przyjaciół osób niepełnosprawnych. Chce wspierać, informować, rozwiązywać różnego rodzaju problemy, dawać nadzieję i wywoływać uśmiech na twarzach dzieci. Dlatego jako logo stowarzyszenia wybrane zostało uśmiechnięte słoneczko.

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. W tym celu od 1992 r. organizowane są festyny i imprezy integracyjne, występy teatralne, akcje charytatywne, spotkania edukacyjne poświęcone osobom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność promuje ideę kształtowania odpowiedzialności społecznej i uczy, zwłaszcza zdrowych, młodych ludzi wrażliwości i odpowiedzialności za drugiego, słabszego człowieka. Stara się też, by osoby niepełnosprawne stawały się coraz bardziej aktywne i lepiej radziły sobie w codziennych obowiązkach i w kontaktach ze zdrowymi rówieśnikami.

„Bądźcie z nami” działa na terenie całej Polski, lecz siedziba stowarzyszenia, które całą pracę opiera na nieocenionym zaangażowaniu wolontariuszy, harcerzy, wychowawców, znajduje się w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy