Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rekordowe paczki

Dwa ostatnie dni najbardziej wytężonej pracy przy „Szlachetnych Paczkach” za nami. Już wiadomo, że skala pomocy jest w tym roku rekordowa.

Krakowska akcja już dawno rozlała się na cały kraj, ale wciąż pod Wawelem ma najwięcej fanów. Dlatego w Krakowie w dwóch magazynach w ostatni weekend przyjmowano paczki przygotowane dla rodzin z woj. świętokrzyskiego, gdzie skala potrzeb jest ogromna. Ale i skala pomocy przeszła wszelkie oczekiwania.

Udało się w tym roku pomóc ponad 13 tysiącom rodzin! Każda dostała nie jedną, ale wiele paczek, według sporządzonej przez siebie listy. Stąd też zawartość była bardzo zróżnicowana. Paczki sporządzały całe rodziny, grupy przyjaciół, a nawet zakłady pracy, dzięki czemu ich wartość może szokować. Oto gorące (poniedziałkowe)  dane ze sztabu Stowarzyszenia „Wiosna”, które koordynowało akcję:

•             Średnia wartość paczki: 1788 zł

•             Szacowana wartość pomocy: 23 664 180 zł!!!

•             Średnia liczba darczyńców na jedną rodzinę: 17

•             Szacowana łączna liczba darczyńców: 224 995 osób!!!

•             Ile osób jest w rodzinach: 55 327, co daje 4,17 osób na rodzinę

•             Liczba pudeł na jedną paczkę: 11

•             Łączna liczba pudeł: 18 668.

Więcej szczegółów na: www.szlachetnapaczka.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma