Nowy numer 28/2018 Archiwum

Papieskie pomysły

II Forum Inicjatyw Poświęconych Janowi Pawłowi II odbędzie się 13 i 14 grudnia w Łagiewnikach.

Forum zainauguruje przedstawienie „Gniazdo, z którego wyszedłem”, w wykonaniu grupy Theatrum Mundi, reżyserowane przez Annę Osławską. Jest to teatralna opowieść o okupacyjnych losach młodego Karola Wojtyły, oparta na wspomnieniach robotników fabryki sody „Solvay”, w której pracował przyszły papież. Relacje robotników zebrała w latach 60. ub. wieku Karolina Biedrzycka. Spotkanie z autorką będzie towarzyszyło czwartkowemu spektaklowi. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18.30 w auli bł. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, przy ul. Siostry Faustyny 3.

Drugą częścią forum będzie dyskusja panelowa 14 grudnia (początek o godz. 10, również w auli bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach). Przedstawiciele świata mediów, środowisk akademickich i artystycznych, osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych, a także związane z Janem Pawłem II wspólnie będą próbowali podsumować i omówić specyfikę podejmowanych w kraju inicjatyw papieskich.

Dyskusja będzie się toczyła wokół pytań: Jak dziś dawać świadectwo? Czy Jan Paweł II jest jeszcze tematem medialnym? W jaki sposób obecnie opracowuje się naukowo jego spuściznę? Jakie obszary zostały już opracowane, a jakie pozostają nadal tajemnicą? Jakie konteksty pontyfikatu Jana Pawła II nie istnieją jeszcze w świadomości zbiorowej? Jakie metody promowania osoby i nauczania papieża są już przeżytkiem, a które stanowią prawdziwe wyzwanie?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma