Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ojciec Knabit w urzędzie

Relacje międzyludzkie ze szczególnym uwzględnieniem roli służby publicznej w trudnych czasach były tematem spotkania benedyktyna o. Leona Knabita z pracownikami nowotarskiego Urzędu Miasta.

Spotkanie mające charakter szkolenia z etyki dla pracowników samorządowych było otwarte dla mieszkańców. Wielu z nich skorzystało z zaproszenia i wraz z urzędnikami zasiadło na sali obrad. Ojciec Knabit mówił o wielu kryzysach, nie tylko ekonomicznym. Rozważał zarówno kryzysy w postaci klęsk żywiołowych, jak i kryzysy w ludzkiej obyczajowości.

Chociaż spotkanie przeznaczone było dla urzędników, osoby niemające na co dzień styczności ze służbą publiczną nie nudziły się, ponieważ spostrzeżenia ojca Knabita dotyczyły całego społeczeństwa.

Inicjatorem zaproszenia zakonnika do stolicy Podhala był Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma