Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kup o jeden cukier więcej

Świąteczna zbiórka żywności, organizowana przez Caritas, odbędzie się 14 i 15 grudnia.

Zebrana w sklepach żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom starszym i chorym.

Zbiórka nastawiona jest przede wszystkim na artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz rzeczy łatwe w przechowywaniu, takie jak mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, herbata, mleko, napoje, bakalie, słodycze dla najmłodszych.

Akcja odbywać się będzie w wybranych sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Lewiatan, Polomarket, Alma, Paleo, Jubilat, Kefirek oraz w innych sklepach spożywczych. Około 750 wolontariuszy Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas będzie zbierać żywność w ponad stu sklepach – nie tylko w Krakowie, ale też w Sułkowicach, Nowym Targu, Niepołomicach, Chochołowie, Węgrzcach Wielkich, Chełmku, Wieliczce, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krzywaczce, Świątnikach Górnych, Tenczynku, Rudniku, Kalwarii Zebrzydowskiej, Brodach, Michałowicach, Dojazdowie, Stadnikach, Gorzowie, Zagórzu, Kocmyrzowie i Tokarni. Szczegółowy wykaz sklepów wraz z adresami można znaleźć na www.krakowcaritas.pl.

Organizatorzy akcji zachęcają, by robiąc zakupy w piątek lub w sobotę, sprawdzić, czy w sklepie znajduje się informacja o zbiórce żywności i czy za kasami stoją kosze z logo Caritas. – Kilogram cukru, paczka makaronu czy czekolada nie obciążą bardzo Twojego budżetu, a komuś biednemu sprawią świąteczną radość” – podkreślają organizatorzy.

Podczas poprzedniej zbiórki, zorganizowanej przed Wielkanocą, udało się zebrać ponad 25 ton żywności, która trafiła do ok. 7,5 tys. osób.

Zbiórka żywności jest jedną z kilku grudniowych akcji krakowskiej Caritas. Punkt Socjalny wydał już około 1600 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin, a 8 grudnia w Mieście Solnym w Wieliczce odbyła się zabawa mikołajowa dla ponad tysiąca dzieci, z których każde otrzymało paczkę ze słodyczami. Kolejne paczki dla ponad 1500 dzieci z domów dziecka i innych ośrodków dla dzieci Caritas ma zamiar rozdać podczas uroczystości zapalenia świateł na choince przed oknem papieskim 22 grudnia. Jak co roku 24 grudnia odbędzie się też wigilia dla bezdomnych, na której Caritas spodziewa się ok. tysiąca osób.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy