Nowy numer 09/2024 Archiwum

Muzealny prezent

Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowało świąteczno-noworoczny prezent dla publiczności: od 27 grudnia do 27 stycznia wszystkie wystawy stałe i czasowe będzie można zwiedzać bezpłatnie.

- Chcemy zachęcić do odwiedzania muzeum, zwłaszcza tych, którzy do tej pory nigdy nie byli w żadnym z naszych oddziałów. Liczymy, że publiczności się spodoba i zwiedzający będą do nas wracać. Miesiąc darmowego zwiedzania nie jest dużym obciążeniem dla budżetu muzeum. Nie byłoby to możliwe przez cały rok, ale chcemy zrobić publiczności miły prezent na otwarcie 2013 roku - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej dyrektor Muzeum Zofia Gołubiew.

Po odebraniu specjalnych wejściówek  można zwiedzać: Gmach Główny, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, galerię w Sukiennicach, Kamienicę Szołayskich, Dom Józefa Mehoffera, Dom Jana Matejki oraz Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich.

- Nie walczymy wyłącznie o liczbę zwiedzających, bo w roku 2011 odwiedziło nas prawie 650 tysięcy osób i był to rekord wśród muzeów narodowych w Polsce. Chcemy stworzyć modę na chodzenie do muzeum, dlatego naszej akcji będzie towarzyszyła szeroka kampania reklamowa. To także forma podziękowania dla publiczności za udany sezon – powiedziała PAP kierownik działu upowszechniania MNK Beata Majcher.

Podobną akcję darmowego zwiedzania przeprowadził niedawno Zamek Królewski na Wawelu.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy