Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mali górale ubrali miejską choinkę

Zwyczaj ubierania miejskiej choinki przez dzieci z miejskich szkół i przedszkoli w Nowym Targu ma już kilkanaście lat. Zgodnie z tą tradycją, w piątek w południe na rynku pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej.

W tym roku nastąpiła jednak mała zmiana, ponieważ miejską choinką stało się drzewo stojące obok ratusza. Stary świerk został usunięty w ramach rewitalizacji Rynku.

- To pierwszy występ artystyczny po rewitalizacji płyty Rynku – zauważył Burmistrz Marek Fryźlewicz, który przed laty wpadł na pomysł, by nie kupować ozdób na oficjalną miejską choinkę, lecz by przekazywać pieniądze przeznaczone na ozdoby szkołom. Kupione za nie materiały służą uczniom do ręcznego wykonania zabawek.

Już jutro, czyli w sobotę 15 grudnia wielkie otwarcie nowotarskiego Rynku po jego rewitalizacji. Nie zabraknie atrakcji. Już na nowej płycie Rynku w niedzielę 16 grudnia odbędzie się miejska wigilia, przygotowana przez Związek Podhalan. W trakcie wspólnego świętowania będzie można uczestniczyć w warsztatach w Ratuszu, na których dzieci będą uczyć się malować bombki choinkowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama