Anioły na Kazimierzu

Jury miało trudne zadanie, bo anioły na konkurs przychodziły albo raczej przylatywały (pocztą tradycyjną i elektroniczną) z całej Polski. I naprawdę były piękne!

Niektórzy anioły malowali farbami, inni rysowali je kredkami, a jeszcze inni tworzyli anioły, siedząc przed ekranem komputera. Okazało się, że ile osób mieszka w naszym kraju, tyle może być pomysłów na to, jak prawdziwy anioł tak naprawdę wygląda i czym właściwie się zajmuje. Spogląda na człowieka i opiekuje się nim z wysokości chmur, gra na anielskim instrumencie, robi ciasto i pomocną dłoń podaje tym, którzy pomocy najbardziej potrzebują. Niepełnosprawnym na przykład. I swój przyjazny dom znajduje na krakowskim Kazimierzu, w Fundacji Artes.

Po długich naradach i wnikliwym obejrzeniu ponad 600 konkursowych prac jury w końcu jednak zdecydowało i nagrody przyznało.

I Ogólnopolski Konkurs „Anioły na Kazimierzu” w kategorii wiekowej do lat 6 wygrała Gabriela Sarbiewska. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali natomiast Ania Lorys (lat 3), Marek Szylor (lat 3) i Krzyś Michalik (lat 3).

W kategorii wiekowej od 6 do 12 lat zwyciężył Jakub Szota (lat 6), a wyróżnienie przypadło w udziale Julianie Budziak (lat 6).

W kategorii wiekowej od 12 do 17 lat laur zwycięstwa otrzymał Wojtek Łuszcz (lat 16), a wyróżniona została Joasia Wielgus (lat 13).

Najpiękniejsze i najciekawsze wzory aniołów, wybrane spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac, zostaną wycięte ze sklejki i wygrawerowane na ploterze laserowym, a następnie pomalowane ręcznie przez osoby niepełnosprawne i aniołów-wolontariuszy, którzy choć na co dzień są bardzo zajęci, to dla swoich podopiecznych zawsze czas znajdują. Pomagają im wsiąść do samochodu, pchają ich wózek, przychodzą na zakupy...

Anioły, które w ten sposób powstaną, będą wspaniałą ozdobą na choinkę domową lub firmową.

Konkursowi patronował m.in. „Gość Niedzielny”.

Więcej o Fundacji Artes, która wspiera, szkoli, rehabilituje (prowadząc warsztat terapii zajęciowej) i zatrudnia (w firmie społecznej) osoby niepełnosprawne, można znaleźć na stronie: www.artes.krakow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..