Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nowości Wydawnictwa "Petrus"

Bp Jan Szkodoń zwraca się do obrażonych na Kościół. Tom jego rozważań „Zbuntowany przed Bogiem” znalazł się wśród nowości krakowskiego Wydawnictwa "Petrus".

„Cieszę się, że biskup Jan apostołuje także przez książki o tematyce duchowej i pastoralnej. Wydaje się, że nowa książka »Zbuntowany przed Bogiem« wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka. Wielu ludzi jest dziś zniechęconych: brakiem pracy, niesprawiedliwością, cierpieniem, bezradnością wobec sytuacji w rodzinie. Nie brakuje też zniechęconych do Kościoła i jego duchowieństwa. Biskup Jan podejmuje z odwagą problem, odpowiadając na pytania, które są zbiorem opinii, wypowiedzi, wątpliwości wielu ludzi, którzy przytaczają różne przyczyny zniechęcenia, rozczarowania, zbuntowania, a nawet zgorszenia" – napisał we wstępie do książki kard. Stanisław Dziwisz. Publikacja jest rodzajem modlitewnika dla ludzi obrażonych na Kościół.

"Petrus" zdołał przyciągnąć do siebie w trakcie kilku lat istnienia wielu wybitnych krakowskich autorów, m.in. prof. Michała Rożka, prof. Franciszka Adamskiego, ks. prof. Tomasza Jelonka. Kolejne ich książki również znalazły się wśród nowości tej oficyny. Prof. Adamski, znany socjolog kultury i rodziny, dokonał w książce „Człowiek – istota religijna i rodzinna. Analizy socjologiczne” podsumowania swoich kilkudziesięcioletnich badań naukowych. Michał Rożek z kolei w książce „Magia kultury” opisuje swoim barwnym, zaskarbiającym mu wielu czytelników stylem epizody dziejów narodowych, pochodzenie niektórych tradycji polskich i przesłania ideowe elementów sztuki chrześcijańskiej. Ci z czytelników, którzy  chcą bliżej poznać Pismo Święte, mogą skorzystać z „Repetytorium biblijnego” autorstwa krakowskiego biblisty ks. prof. Tomasza Jelonka.

Działalność wydawnicza "Petrusa" doczekała się już nawet opracowania naukowego. Magdalena Przetaczek swoją opublikowaną obecnie pracę poświęciła „Kształcącej funkcji książki na przykładzie publikacji Wydawnictwa »Petrus«”. Prowadzona przez doświadczonego wydawcę Pawła Piotrowskiego oficyna zdołała w trakcie trzech lat swego istnienia opublikować prawie 200 książek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy