Udana zbiórka

Podczas przedświątecznej akcji prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej zebrano 23,5 t żywności.

W III Zbiórce Żywności wzięło udział prawie 800 wolontariuszy, którzy prowadzili ją w 108 sklepach. Do akcji włączyły się 23 parafie z różnych miejsc archidiecezji krakowskiej.

Z rezultatu zbiórki bardzo zadowolona jest s. Lilianna, kierownik Punktu Socjalnego Caritas. Na jego potrzeby żywność była zbierana w 28 sklepach, głównie w Krakowie. – Wśród zebranej żywności jest ponad tona cukru, prawie dwie tony mąki, około tysiąca mięsnych konserw i prawie tysiąc czekolad – mówi.

Zbiórka żywności to jedna z kilku grudniowych akcji krakowskiej Caritas. Punkt Socjalny wydał już około 2200 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin, a 8 grudnia w Mieście Solnym w Wieliczce odbyła się zabawa mikołajowa dla ponad tysiąca dzieci, z których każde otrzymało paczkę ze słodyczami. Kolejne paczki dla ponad 1500 dzieci z domów dziecka i innych ośrodków dla dzieci Caritas rozda podczas uroczystości zapalenia świateł na choince przed oknem papieskim 22 grudnia. Jak co roku 24 grudnia odbędzie się też wigilia dla bezdomnych, na której Caritas spodziewa się ok. tysiąca osób.

Jak co roku prowadzona jest również akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – to już jej 19. edycja. Choć ostatnia niedziela Adwentu jeszcze przed nami, to Caritas spodziewa się, że sprzedanych zostanie w sumie ponad 180 tys. świec. Złożone ofiary zostaną wykorzystane na pomoc najuboższym dzieciom – częściowo przez parafie, częściowo przez krakowską Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..