Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Boży plan miłości

„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie".

Narodzenie Chrystusa to namacalny znak pokornej Bożej miłości do każdego z nas. Jezus, rodząc się w betlejemskim żłobie, uświadamia nam, jak bardzo Mu na nas zależy; choć jednocześnie daje nam wolność wyboru, bo chce, abyśmy Go kochali miłością wolną od najmniejszego nawet przymusu.

Święta Bożego Narodzenia przypominają nam to niepojęte w swej doniosłości wydarzenie, gdy dzieje człowieka osiągnęły swój zenit w Bożym planie Miłości, bo oto Syn Boży, druga osoba Trójcy Przenajświętszej, wszedł w nie przyjmując ludzką naturę. Przez swoje wcielenie Jezus Chrystus zjednoczył się z każdym człowiekiem. Nie jesteśmy więc tylko pyłem w kosmosie, ale istotami umiłowanymi Nieskończoną Miłością.

Drodzy Czytelnicy! Życzymy Wam, aby tajemnica Wcielenia, jaka dokonała się w Betlejem, wniosła w Wasze życie radość i poczucie godności Dzieci Bożych, której nikt nie może siłą odebrać. Niech Boża Dziecina uwolni Wasze serca od wszelkich lęków i poczucia samotności. Życzymy też, aby Chrystus, nasz Zbawiciel, zamieszkał na stałe w Waszych rodzinach i pomógł Wam przemieniać je w oazy wiernej, świętej miłości i realizować każde szlachetne zamiary.

Redakcja krakowskiego „Gościa Niedzielnego”


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy