Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Krakowski opłatek

Mieszkańcom Krakowa złożyli życzenia kard. Stanisław Dziwisz, prezydent Jacek Majchrowski oraz Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta.

- Aby ten rok, który się zbliża, był rokiem dostatku, spokoju i radości oraz bycia ze sobą w ciepłej, rodzinnej atmosferze - mówił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas miejskiego spotkania opłatkowego. - Abyśmy mogli potem powiedzieć, że przeżyliśmy go szczęsliwie i godnie. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider życzył mieszkańcom przede wszystkim zgody i pojednania: na Święta i na cały Nowy Rok.

Swoje życzenia kard. Stanisław Dziwisz rozpoczął od przypomnienia, że wieczerza wigilijna ma zawsze także wymiar religijny i zachęcił, do wysłuchania opisu narodzenia Jezusa Chrystusa. Fragment Ewangelii wg św. Łukasza odczytał ks. dr Dariusz Raś, archiprezbiter bazyliki Mariackiej. Następnie Kardynał poświęcił opłatki i podkreślił, że wszyscy zebrani - i mieszkańcy Krakowa i przybysze z innych miast - spotykają się na opłatku jak jedna wielka rodzina przy stole.

- Wychwalajmy Boga za tę świętą noc, którą teraz wspominamy, a której  Jezus Chrystus przyszedł na świat - mówił metropolita krakowski. - Prośmy Pana, by obdarzył nas wszystkich pokojem i miłością wzajemną. abyśmy wspólnie sławili dobroć Boga, który zesłał nam swojego syna na świat. Jezus Chrystus narodził się z miłości Boga do człowieka - wyjaśniał Kardynał. - Życzę wszystkim: mieszkańcom i przybyszom, bogatym i biednym, aby wszyscy w dniach Bożego Narodzenia zbliżyli się do tej miłości i przekazywali ją innym. Wtedy nowy rok będzie szczęśliwszy: nie będziemy się obrażać, a raczej będziemy współpracować dla dobra ojczyzny, naszego miasta i regionu, a także Kościoła.Tym, którym się dobrze powodzi życzę też, aby trochę oddali tym, ktorym powodzi się gorzej. Szczęśliwych i błogoslawionych świąt dla wszystkich! - zakończył kard. Stanisław Dziwisz.

Po oficjalnych wystąpieniach przedstawiciele władz indywidualnie podzielili się opłatkami z licznie zebranymi mieszkańcami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy