Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dość jałowych sporów

Swoje życzenia metropolita krakowski skierował do wszystkich ludzi dobrej woli, m.in. do rządzących naszym krajem, by władzę sprawowali mądrze, roztropnie, by szanowali tych, którym służą.

Podczas uroczystej Pasterki, której w katedrze na Wawelu przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, wierni usłyszeli dużo ważnych słów. Metropolita krakowski w homilii wzywał m.in. do zaprzestania jałowych sporów i odnowę życia społecznego, prosząc, by „w centrum uwagi było dobro wspólne, a nie dobro danej partii lub ugrupowania politycznego”. Kardynał zachęcał też do podjęcia starań o to, „by panowała sprawiedliwość i solidarność, ale także było poszanowanie dla inaczej myślących, bo tylko wspólnymi siłami można zbudować Polskę na miarę naszych możliwości – wspólny dom, w którym będzie miejsce dla każdego i gdzie będą panowały prawa i zasady cywilizacji miłości”.

– Przecież Jezus Chrystus przyszedł na ziemię po to, aby rozproszone dzieci zgromadzić w jedno. Czy jesteśmy gotowi pomóc Mu w tym jednoczeniu, w tym wielkim dziele? Czy stać nas na taką hojność serca? Czy jesteśmy gotowi przebaczać? – pytał hierarcha, dodając, że ma nadzieję, iż „Kościół w Polsce i w jednoczonej się Europie będzie znakiem nadziei dla wszystkich. Także dla tych, którzy nie rozumieją ewangelicznego orędzia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy