Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pomoc o smaku cappuccino

Podczas weekendu misyjnego – od 4 do 6 stycznia – odbędzie się kolejna edycja akcji „Cappuccino dla Afryki”.

Każdy, kto w jednej z oznaczonych kawiarni kupi w tych dniach cappuccino, wesprze jednocześnie Fundację Kapucyni i Misje. Kawiarnie, które przyłączyły się do projektu, przekażą trzydniowy zysk ze sprzedaży właśnie tej kawy na rzecz fundacji.

Obecnie do projektu przyłączyło się już kilkanaście kawiarni w Krakowie i innych miastach, ale – jak podkreślają organizatorzy – lista jest wciąż otwarta. Dodatkowo 6 stycznia specjalnie przygotowana kawiarnia będzie działała w klasztorze przy ul. Loretańskiej – tam będzie można napić się cappuccino przygotowanego przez braci kapucynów (cappuccini).

Akcji towarzyszyć będą również spotkania, pokazy slajdów i koncerty afrykańskie.

W tym roku „Cappuccino dla Afryki” łączy się z Orszakiem Trzech Króli, który 6 stycznia przejdzie ulicami Krakowa. Oprócz włączenia się w sam orszak, Fundacja Kapucyni i Misje przygotowała na ten dzień 1000 paczek specjalnej kawy „Massaia”. Będzie je można kupić na specjalnym stoisku na Rynku Głównym. – Dzięki tej kawie każdy może stać się królem – tajemniczo mówi Piotr Gajda, koordynator akcji. W dwóch z tysiąca paczek kawy zostaną bowiem ukryte gwiazdki, które – jak przystało na gwiazdki betlejemskie – zaprowadzą znalazców do Ziemi Świętej.

Uzyskany dochód zostanie przekazany na dwa projekty. Pierwszy z nich to ufundowanie posiłków dla 200 sierot z parafii Ndim w Republice Środkowoafrykańskiej, podopiecznych br. Roberta Wieczorka OFMCap. Drugi projekt – br. Jacka Siemieniaka OFMCap – to przebudowa starej biblioteki na centrum edukacyjne w miejscowości Baibokum w Czadzie.

Do tej pory do projektu "Cappuccino dla Afryki" 2013 dołączyły następujące krakowskie kawiarnie (zgłoszenia są przyjmowane do 31 grudnia):

 1. Kawiarnia Noworolski, ul. Rynek Główny 1;
 2. Ambasada Śledzia, ul. Stolarska 8;
 3. Siesta Cafe, ul. Stolarska 6;
 4. Aperitif, ul. Sienna 9;
 5. Prowincja, ul. Bracka 3;
 6. Guliwer, ul. Bracka 6;
 7. Castor Cofee Club, pl. Mariacki 1;
 8. Artefakt,  ul. Dajwór 3;
 9. Mleczarnia, ul. Beera Meiselsa 20;
 10. Shake & Bake, ul. Juliana Dunajewskiego 2;
 11. Napolitano, ul. Konecznego 6/18u.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy