Nowy numer 44/2020 Archiwum

Sport z wartościami

Już w sobotę 5 stycznia w Piekarach odbędzie się Turniej Piłki Halowej im. bł. Jana Pawła II. Drużyny będą walczyć o Puchar Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

W turnieju weźmie udział pięć zespołów: TVP Kraków, Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego oraz Seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Zawody rozpoczną się o godz. 9 w hali sportowej w Piekarach (Piekary 2, 32-060 Liszki). Rozegranie meczów finałowych przewidziano na godz. 13.30. Po zakończeniu turnieju nagrody wręczy ks. prof. dr hab. Roman Pindel, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Celem turnieju, zorganizowanego przez WSD, jest nie tylko popularyzacja sportowego stylu życia i integracja uczestników poprzez rywalizację na boisku. Ma on także promować takie wartości, jak: zaangażowanie, wytrwałość, poświęcenie, odpowiedzialność czy rywalizacja w duchu fair play. Będzie to także okazja do refleksji nad wartością sportu w życiu człowieka, o której pisał Jan Paweł II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama