Nowy numer 50/2018 Archiwum

Głośny film po raz pierwszy w Krakowie

Krakowianie po raz pierwszy będą mogli zobaczyć film braci Erwin zatytułowany “October Baby”, opowiadający historię dziewczyny, która przeżyła aborcję i po latach szukała swojej biologicznej matki.

Film będzie wyświetlany od 9 do 12 stycznia, m.in. w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (szczegółowy harmonogram projekcji zamieszczamy poniżej). Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Scenariusz “October Baby” został zainspirowany autentyczną historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję. Produkcję ukończono w 2011 r. Po lokalnych pokazach film zadebiutował w amerykańskich kinach 23 marca 2012 r. Mimo że rozpowszechniano go tylko w 390 kopiach, po pierwszym weekendzie znalazł się na 8. miejscu amerykańskiej listy najbardziej kasowych filmów.

W Polsce żadna z sieci kinowych nie zdecydowała się na włączenie filmu do swojego repertuaru. Trasę, podczas której film jest pokazywany w naszym kraju, zorganizowało Stowarzyszenie "KoLiber" w ramach akcji „KoLiber dla życia”.

Harmonogram projekcji:

9 stycznia, godz. 19.15 – kościół parafialny ojców redemptorystów, ul. Zamoyskiego 56 (Podgórze);

10 stycznia, godz. 20 – parafia Najświętszego Salwatora, ul. Kościuszki 88 (Salwator);

11 stycznia, godz. 18.30 – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aula Jana Pawła II, ul. św. Siostry Faustyny 3 (Łagiewniki);

12 stycznia, godz. 19 – kościół rektoralny salezjanów, sala teatralna, ul. Tyniecka 39 (Dębniki).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy