Nowy numer 50/2018 Archiwum

Raut u burmistrza

Ponad 8 tys. zł na rzecz urodzonego bez gałek ocznych nowotarżanina Kubusia Nowaka zostało zebrane na 23. Spotkaniu Noworocznym, zorganizowanym przez burmistrza Marka Fryźlewicza.

Burmistrz Marek Fryźlewicz w swoim przemówieniu wspomniał o wszystkich większych zrealizowanych w ubiegłym roku inwestycjach oraz o tych będących w bieżącej realizacji. Szczególne słowa podziękowania skierował pod adresem obecnego w sali wojewody Jerzego Millera, dzięki któremu udało się odbudować i wybudować wiele obiektów w mieście, w tym cztery place zabaw w ramach programu „Radosna szkoła”.

Wojewoda małopolski Jerzy Miller zaczął przemówienie od nawiązania do podziękowań za dobrą współpracę i przydział pieniędzy dla Nowego Targu. – To nie były moje pieniądze, to były pieniądze publiczne. Mam taką przywarę, że jestem przyzwyczajony do przejrzystego sposobu dzielenia publicznych pieniędzy. I dlatego dostajecie państwo co roku zastrzyk z takich czy innych źródeł, bo na to zasłużyliście – podkreślił przedstawiciel rządu w naszym województwie. – Państwo macie ambicje rozwijać swój region i swoje miasto, a to – niestety – nie jest powszechne w Polsce. I za to wam bardzo dziękuję – dodał.

Senator Stanisław Hodorowicz skupił się na wzajemnych relacjach międzyludzkich i życzył na rozpoczęty rok jak najlepszej komunikacji i zgody między wszystkimi tymi, którym leży na sercu dobro kraju.

Ostatnie słowo należało do przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ Pawła Liszki. – Życzę, abyśmy wsłuchali się w słowa bł. Jana Pawła II, abyśmy umieli dzielić się tym, co mamy, naszą wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem, majątkiem i przez to zmieniali świat na lepsze, zmieniali siebie i zmieniali Nowy Targ – wzniósł toast przewodniczący.

Noworoczne spotkania zainicjował burmistrz Józef Rams. Gromadzą się na nich przedstawiciele służb, instytucji, organizacji i środowisk związanych z rozwojem miasta. W tym roku zostali oni zaproszeni do restauracji „Ruczaj”. Jednak nie brakuje słów krytyki, że takie spotkania są nadal finansowane przez nowotarski Magistrat. Szczególnie mocno krytykują urząd internauci na forum portalu podhale24.pl.

Radni opozycyjni przyznają z kolei, że rauty mogłyby odbyć się w Ratuszu w mniejszym gronie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy