Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kolędowy weekend

Już od dzisiaj do niedzieli tylko w centrum Krakowa odbędą się trzy koncerty. Wykonawcy – od uczących się muzyki dzieci do zasłużonych śpiewaków.

Rozpoczną dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Zaśpiewają m.in. utwory napisane specjalnie dla nich przez Michała Jakuba Papaję oraz kompozycje zagraniczne. Ich dyrygent Małgorzata Kęska-Tęczyńska mówi o ciekawym kolorystycznie brzmieniu akompaniamentu, które zawdzięcza on perkusji i instrumentom dętym. Koncert w wykonaniu Smyczkowej Orkiestry Kameralnej Akademii Pedagogicznej o 18.00 w kościele oo. misjonarzy przy Stradomskiej 6.

Także dzisiaj, o godz. 19.30, „Cicha noc” u karmelitów. Gabriela Biel, która zagra w orkiestrze „Fresco Sonare”, poleca szczególnie opracowania kolęd Macieja Małeckiego. Wykona je chór ze średniej szkoły muzycznej przy Basztowej 9. Wystąpią także soliści, m.in. Katarzyna Oleś, zadyryguje świetna – jak o niej mówią młodzi muzycy – Monika Bachowska. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.

Po jednodniowej przerwie, w niedzielę wydarzenie, które na stałe wpisało się już w świąteczny kalendarz muzyczny – „Galowy koncert kolęd” w filharmonii na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zaśpiewają, jak zawsze, Akademicki Chór "Organum" i "Cantata" z Niepołomic przy akompaniamencie "Ricercaru". Trwają właśnie ostatnie próby. Będzie można usłyszeć m.in. „Dziecinę małą” w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej, a także „Panis angelicus” – solo Janusza Borowicza. Bogusław Grzybek, dyrygent, przygotował też ze swoimi muzykami i solistami coś specjalnego na trwający Rok Wiary. Po raz pierwszy zabrzmi „Credo” Scarlattiego. Nie będzie to jedyna repertuarowa nowość w tegorocznym koncercie, w którym wystąpią także uczniowie szkoły muzycznej w Mikluszowicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy