Gospel w Sieprawiu

Warsztaty odbędą się od 18 do 20 stycznia. Co roku bierze w nich udział ok. 200 wokalistów i muzyków.

W tym roku tajniki muzyki gospel odkrywać będą przed uczestnikami mistrzowie z najwyższej półki, czyli znani na całym świecie instruktorzy: Brian Fentress, Tula Lynch i Howard Francis.

Brian Fentress to pochodzący z Detroit wokalista, śpiewający barytonem lirycznym (muzycznie kształcił się ponad 12 lat, ukończył z wyróżnieniem m.in. Alabama A&M University). W 2005 r. spotkał na swojej drodze Małgorzatę Sielicką z poznańskiego chóru Gospel Joy. Postanowił wtedy, że zostawia Stany Zjednoczone i przyjeżdża do Polski, by w Poznaniu prowadzić warsztaty gospel. – To był znak od Boga i nie wahałem się ani chwili – mówił 2,5 roku temu w rozmowie z „Gościem”.

Brian z muzyką gospel związany jest od dzieciństwa, a wiarę i zamiłowanie do niej zaczerpnął od mamy. – Gdy śpiewam, moje serce i dusza dziękują Bogu za to, że chce mnie zbawić, i za talent, który mi dał. On wie, jak mam pomnażać ten dar, a ja staram się spełniać Jego wolę. Każdego dnia swoim życiem świadczę o Jezusie i chcę Mu śpiewać pieść uwielbienia – mówi z przekonaniem.

Howard Francis jest pianistą, nauczycielem muzyki, kompozytorem, aranżerem, producentem. W branży muzycznej pracuje ponad 25 lat i współpracował z największymi sławami muzyki gospel, jak: D. McKlurkin, I. Houghton, G. Kendrick, K. Franklin, London Community Gospel Choir, Mark Beswick & Power Praise.

Tula Lynch pochodzi z Londynu. Jest młodą, wszechstronnie utalentowaną artystką. Śpiewa (jazz, soul, funk), komponuje, prowadzi warsztaty wokalne i współpracuje z różnymi artystami. Obecnie Tula koncentruje się przede wszystkim na dzieleniu się przesłaniem muzyki gospel, ucząc dzieci, młodzież oraz dorosłych śpiewu chóralnego. Wraz z członkami swojej rodziny założyła grupę V9 Collective, czyli zespół śpiewający muzykę gospel i soul.

Szczegółowe informacje o warsztatach (których organizatorami są GOKiS w Sieprawiu oraz Gimnazjum w Sieprawiu) i zapisach można uzyskać pod numerami telefonu (12) 271 05 95 i (+48) 508 184 939, a także w krakowskim biurze KSM (ul. Wiślna 12/7, tel./fax: (12) 628 82 29, biuro@krakow.ksm.org.pl).


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..