Polichromie Jana Bukowskiego przy ul. Koletek 12 odzyskają dawny blask. Te malowidła ścienne znanego młodopolskiego malarza i grafika znajdują się w dawnej kaplicy.
Dawna kaplica projektu arch. Karola Zaremby znajduje się w budynku, który w 1882 r. został dobudowany do siedziby dawnego krakowskiego klasztoru koletek, skasowanego przez Austriaków w 1823 r. Dom zbudowało ze składek społecznych Towarzystwo Dobroczynności z przeznaczeniem na dom starców.
Towarzystwo, którego patronem był św. Jan Chrzciciel, działało bardzo aktywnie od 1816 r. pod patronatem kolejnych biskupów krakowskich. Prowadziło m.in. ochronki dla sierot. Zostało zlikwidowane po II wojnie światowej przez władze komunistyczne. Wówczas przejęto budynek przy ul. Koletek 12. W trakcie ostatnich kilkunastu lat należał do samorządu województwa małopolskiego. Mieściło się tu m.in. Medyczne Studium Zawodowe oraz sale prób Opery Krakowskiej. Obecnie budynek należy do spółki Angel Wawel, która w pobliżu buduje kompleks apartamentów.
Trwają już prace renowacyjne. Obejmą również prezentującą się okazale, ośmiokątną dawną kaplicę. W latach 20. ub. wieku została ozdobiona polichromiami Jana Bukowskiego. Ich odnowienie będzie wymagało wielu zabiegów konserwatorskich, gdyż cześć malowideł została uszkodzona przez powojennych użytkowników.
Jan Bukowski (1873–1943) był znanym malarzem, grafikiem i witrażystą. Jego polichromie można oglądać m.in. w krakowskim kościele Mariackim, kościele cystersów w Mogile oraz w sali obrad Rady Miasta Krakowa. Był również wieloletnim kierownikiem artystycznym Drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego. Druki zdobione jego grafikami należą do najpiękniejszych w dziejach książki polskiej.