Nowy numer 3/2019 Archiwum

Nagroda dla Zbigniewa Cichonia

Znany krakowski adwokat otrzymał nagrodę im. Jerzego Ciesielskiego. Honoruje się nią mężczyzn zasłużonych dla rodziny.

Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny – została wręczona po raz 17. W poprzednich latach otrzymali ją m.in. lekarz Marek Krobicki. prof. Gabriel Turowski, mec. Zbigniew Chojnacki, prof. Franciszek Adamski i o. Tadeusz Rydzyk. Przyznaje ją kapituła powołana przez Tygodnik Rodzin Katolickich "Źródło".

Uroczystość odbyła się w sali Senackiej Politechniki Krakowskiej, której pracownikiem był żyjący w latach 1929–1970 patron nagrody, człowiek wielkiej wiary, aktywny uczestnik działań duszpasterskich Karola Wojtyły.

Tegoroczny laureat nagrody im. Ciesielskiego jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od czasów studenckiego uczestnictwa w działalności Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” prowadzonego przez krakowskich dominikanów angażuje się w działalność dobroczynną na rzecz ubogich i potrzebujących.

– Powołaniem prawnika nie jest tylko rzetelne wykonywanie obowiązków, lecz także czynienie miłosierdzia. Ta nagroda jest dla mnie wyzwaniem do tego, by być lepszym człowiekiem i dążyć do rzeczy wielkich – powiedział Zbigniew Cichoń.

Laureat łączy działalność zawodową z działalnością publiczną. Jest m.in. prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Krakowskiej, zaś w latach 2007–2011 był senatorem z listy PiS. Jego żona Bogusława jest polonistką, wieloletnią redaktorką w Wydawnictwie Literackim, autorką filmów dokumentalnych, m.in. o Edycie Stein i Jerzym Ciesielskim. Mają dwoje dzieci: Annę i Michała.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy