Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wysokie loty Kraków Airport

W 2012 roku lotnisko w podkrakowskich Balicach obsłużyło niespełna 3,5 mln pasażerów i wykonało prawie 40 tys. operacji lotniczych.

W grudniu 2012 r. w Kraków Airport obsłużono rekordową ilość 233 954 pasażerów. To wynik o 9% lepszy niż w grudniu 2011 roku. W krakowskim porcie odnotowano także 9% wzrost liczby operacji lotniczych - było ich 2 766.

Cały rok 2012 zamyka się liczbą 3 438 758 obsłużonych pasażerów w Kraków Airport. To o 14 % więcej niż w roku ubiegłym. Każdego miesiąca 2012 r. z usług krakowskiego portu skorzystało minimum 200 000 pasażerów - to pierwszy taki rok w historii Kraków Airport.

W ubiegłym roku w krakowskim porcie wykonano 39 355 operacji lotniczych, to 20% więcej niż w 2011 r. Miniony rok, co potwierdzają statystyki, to czas mozolnej pracy w zakresie rozwoju siatki połączeń.

Jak informują służby prasowe lotniska w 2012 r. pozyskano aż 22 nowe destynacje. Otwarcie długo oczekiwanego połączenia z Moskwą, rozwój siatki biznesowej Eurolotu, umocnienie pozycji Lufthansy w Kraków Airport, zwiększenie częstotliwości połączeń ze stolicą Niemiec przez Airberlin i dalszy rozwoju oferty w segmencie przewoźników niskokosztowych – to najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na rekordowe wyniki 2012 r.

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair zapowiedziała budowę swojej bazy w Kraków Airport, co oznacza więcej połączeń tego przewoźnika z Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy